Co to jest GBG?

Gra w Dobre Zachowania jest strategią zarządzania zachowaniem w klasach szkoły podstawowej. Przeprowadzone badania naukowe udowodniły jej skuteczność w redukowaniu negatywnych zachowań w klasie, a także długotrwale polepszenie kondycji zdrowotnej i psychicznej uczniów, biorących udział w GBG. Dzieci doskonalą się w roli ucznia, pracując w małych zespołach. Starają się sprostać kluczowym wymogom pracy klasowej, takimi jak: siedzenie spokojnie na swoim miejscu, uważanie i wykonywanie zadanych prac.
GBG jest strategią, więc nie zabiera czasu poświęconego na realizację właściwego programu nauczania. Dostarcza nauczycielom konsekwentnego, efektywnego sposobu postępowania, w celu promowania pozytywnych zachowań. Strategia ta jest angażująca, uczniowie czekają na zabawę GBG z niecierpliwością. Uczą się przy tym pracy zespołowej, otrzymują pozytywne wzmocnienia za przestrzeganie klasowych zasad, ćwiczą monitorowanie i kontrolowanie swojego własnego zachowania.
GBG jest jedną z niewielu prewencyjnych strategii, skierowanych na agresywne i destrukcyjne zachowania, której jak to wykazały randomizowane, rygorystycznie przeprowadzone eksperymenty, udało się osiągnąć krótko- i długoterminowe efekty. Efekty te były szczególnie widoczne w przypadku chłopców rozpoczynających naukę w 1. Klasie szkoły podstawowej, w której wykazywali problemy wychowawcze.

Czy można się zgłosić do projektu?

Obecnie jesteśmy na etapie realizacji projektu. Zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie zakończyliśmy proces rekrutacji pierwszej grupy odbiorców, czyli: coach’ów oraz szkoły (nauczycieli i dzieci klas pierwszych). W 2018 roku będziemy rekrutować kolejnych beneficjentów projektu, dlatego osoby zainteresowane przystąpieniem do programu w kolejnej edycji zachęcamy do śledzenia naszych działań poprzez stronę internetową oraz funpage na portalu Facebook – ‚Gra w Dobre Zachowania’.

Jak przystąpić do programu Good Behavior Game?

Wyślij nam swoje dane poprzez  formularz  a my odezwiemy się do Ciebie i wyjaśnimy odpowiadając jednocześnie na wszystkie Twoje pytania.

W jakich krajach realizowany jest projekt?

Obecnie projekt realizowany jest w 34 krajach na świecie, a w Europie w Macedonii, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Projekt jest prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami w tej dziedzinie, we współpracy z American Institutes for Research (AIR), odpowiedzialnym za upowszechnianie GBG w USA i innych krajach.